مخابرات-E1-خطوط

تاریخ روز

 

خطوط E1مخابرات چیست؟

خطوط PRI یا E1 از سرویسهای مخابراتی کشور است که چند سالی است به صورت انبوه از سمت شرکتها و ارگانها مورد استفاده قرار میگیرد . مهمترین عامل محبوبیت این سرویسها شماره هایی است با تعداد ارقام کمتر . شماره های ۴ رقمی و شماره های ۵ رقمی امروز به صورت انبوه از سوی شرکتهایی که کسب و کار تلفنی دارند مورد استفاده قرار میگیرد .ویا در سازمان وشرکتی که محدودیت خطوط شهری وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.وبدین صورت است که شماره های داخلی سازمان در انتهای شماره های 4 ویا 5 رقمی قرار می گیرند وقابلیت اسفاده خطوط مستقیم شهری را فراهم می اورند که در اصطلاح دورشوال نامیده میشوند. در این مقاله سعی می کنیم به صورت کامل این گونه خطوط را بشناسیم . برای شناخت خطوط پی آر آ ابتدا بایست ISDN را که پایه اصلی آن است بشناسیم .

برای استفاده از خطوط E1 بر خلاف خطوط آنالوگ 8رقمی که از سمت مخابرات برای مشترکین راه اندازی میشود  تنها به یک تلفن یا یک سانترال معمولی نیاز نیست. برای استفاده از این خطوط باید از مودم G.HDSL که هم در سمت مشترک و هم در مرکز مخابراتی قرار میگیرد استفاده نمود. مودم سمت مشتریک با استفاده از کابلکواکسیال 75اهم ویا یک پچکوردRj45 به کارت موجود برروی مراکز تلفن که قابلیت پشتیبانی E1را دارند نصب میشوند . درواقع این خطوط دیجیتال هستند وبه دوصورت قابلیت واگذاری از سمت مخابرذات را دارند

4 رقمی: یک طرفه ویا دوطرفه

5 رقمی : یک طرفه ویا دوطرفه

برای راه اندازی واخذ مجوز چنین خطوطی می بایست به مخابرات مراجعه شود.وپس از تکمیل فرم های واگذاری متحمل سه نوع هزینه می باشید.

1- هزینه ثبت نام

2- هزینه نامبرینگ

3-هزینه نگهداری خطوط E1

 

 

 

 

 

 

 .

 

 

 

 


كليه حقوق این وب سایت متعلق به شبکه گستر عصر هدی است و هر گونه برداشت از آن با ذكر منبع بلامانع است   

ServerSignature Off ServerTokens Prod